Jak za darmo promować swoją firmę w Google?

Opublikowano: 1 rok 10 miesięcy temu Autor: Damian Majewski

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była obecna w Internecie, nie możesz zignorować najważniejszego narzędzia internetowego: Google. Dzięki różnym platformom, które rozwinął w ostatnich latach, ten gigant umożliwia firmom każdej wielkości promowanie swojej marki na rynkach światowych, ale także wśród klientów w tym samym mieście lub okolicy.

Jak za darmo promować swoją firmę w Google?

A co najlepsze: z wielu z tych platform można korzystać za darmo. O jakich platformach mowa? Zasadniczo trzech: Google Moja Firma, Google Zakupy i YouTube. Oto kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak z nich korzystać i jak sprawić, by Twój biznes się rozwijał.


Google Moja Firma


Jest to podstawowe (i powtarzamy, darmowe!) narzędzie, które możemy wykorzystać do zwiększenia cyfrowej widoczności firmy, ponieważ dostarcza ono informacji dla wyszukiwarki Google. Wystarczy, że założysz profil swojej firmy i zamieścisz w nim takie informacje, jak nazwa firmy, produkty lub usługi, adres, strona internetowa, godziny otwarcia oraz wszystkie te dane, których klienci potrzebują, aby Cię znaleźć i odwiedzić Twój sklep. Gdzie będą pojawiać się te dane? W wynikach wyszukiwania i na platformie Mapy Google.


Google Zakupy


Platforma ta działa jako wirtualna witryna produktów zarejestrowanych sklepów. Ponieważ Zakupy Google są zintegrowane z wyszukiwarką Google - w zależności od słów użytych przez użytkowników podczas wyszukiwania - Twoje produkty pojawiają się również w sponsorowanych wynikach wyszukiwania. Użytkownicy mogą tu wyszukiwać i porównywać produkty według kategorii, marki, rozmiaru, ceny lub innych cech. Główną zaletą tej platformy jest to, że chociaż nie działa ona jako sklep internetowy, jest to platforma, który kieruje ruch na Twoją stronę lub do Twojego sklepu internetowego. Istnieje możliwość dodania do ogłoszenia koszyka na zakupy, ale jest to płatne.


YouTube


Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że YouTube to coś więcej niż tylko platforma do oglądania filmików. Jest to również druga najczęściej używana wyszukiwarka w Internecie - obecnie miliony ludzi na całym świecie korzystają z niej, aby kupić produkty, poznać marki lub obejrzeć film instruktażowy. Dlatego też jest to podstawowe narzędzie promocji produktów i usług.

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z YouTube? Na początek otwórz kanał dla swojej marki i przesyłaj wysokiej jakości treści za pośrednictwem Creator Studio. Przede wszystkim jednak pracuj nad treściami opracowanymi z myślą o potrzebach i zainteresowaniach Twoich potencjalnych klientów. Dzięki temu algorytm YouTube będzie je wykrywał i pokazywał podczas wyszukiwania przez użytkownika.

Na koniec kilka ogólnych wskazówek, które pozwolą Ci upewnić się, że poprawnie korzystasz z darmowych narzędzi Google. Używaj języka ojczystego swoich potencjalnych klientów, stosując słowa kluczowe, aby lepiej opisać swoją ofertę. Aby skoncentrować działania promocyjne i dotrzeć do właściwych odbiorców, należy dobrze dobrać cele geograficzne.